Vishay/BCcomponents MBB02070C2942FC100
MBB02070C2942FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2942FC100
Brief Description
RES 29.4K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2942FC100.pdf
Availability of MBB02070C2942FC100
QUANTITY
MBB02070C2942FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2942FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2942FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2942FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2942FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2942FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2942FC100
IC SWITCH SPST SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
AIR CYLINDER-MOD datasheet.pdf
RES 47 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf