Vishay/BCcomponents MBB02070C3241FCT00
MBB02070C3241FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3241FCT00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.24K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3241FCT00.pdf
Availability of MBB02070C3241FCT00
QUANTITY
MBB02070C3241FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3241FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3241FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3241FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3241FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3241FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C3241FCT00
CONN SOCKET SIP 20POS TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS GREEN OVP 14SOIC datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO202 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 12A SOT263B-01 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 100NS 56TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
VARISTOR 351V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf