Vishay/BCcomponents MBB02070C3241FCT00
MBB02070C3241FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3241FCT00
Brief Description
RES 3.24K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3241FCT00.pdf
Availability of MBB02070C3241FCT00
QUANTITY
MBB02070C3241FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3241FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3241FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3241FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3241FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3241FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C3241FCT00
IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf