Vishay/BCcomponents MBB02070C3242DC100
MBB02070C3242DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3242DC100
Brief Description
RES 32.4K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3242DC100.pdf
Availability of MBB02070C3242DC100
QUANTITY
MBB02070C3242DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3242DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3242DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3242DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3242DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3242DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3242DC100
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CONN TAB SNG SIDE QUICK-CONNECT datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1.5A datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 56POS 3A datasheet.pdf
6.2MM PLC TERM BLOCK 24V datasheet.pdf
CONN RCPT STR PCB 10POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 190 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf