Vishay/BCcomponents MBB02070C3249FRP00
MBB02070C3249FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3249FRP00
Brief Description
RES 32.4 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3249FRP00.pdf
Availability of MBB02070C3249FRP00
QUANTITY
MBB02070C3249FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3249FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3249FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3249FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3249FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3249FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3249FRP00
IC SMART CARD READER W/PM 28-QFN datasheet.pdf
SCOPEMETER 200MHZ B/W SCC USA datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER SMD GOLD 10POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
FUSIBLE LINK 14 AWG datasheet.pdf
Connector Socket 87 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf