Vishay/BCcomponents MBB02070C3323DCT00
MBB02070C3323DCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3323DCT00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 332K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3323DCT00.pdf
Availability of MBB02070C3323DCT00
QUANTITY
MBB02070C3323DCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3323DCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3323DCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3323DCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3323DCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3323DCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C3323DCT00
FUSE BOARD MNT 4A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 10POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M8 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf