Vishay/BCcomponents MBB02070C3323DRP00
MBB02070C3323DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3323DRP00
Brief Description
RES 332K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3323DRP00.pdf
Availability of MBB02070C3323DRP00
QUANTITY
MBB02070C3323DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3323DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3323DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3323DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3323DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3323DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3323DRP00
IC AMP VIDEO MUX 2:1 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 2S FIN datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
LED ARRAY 2000LM NEU WHITE COB datasheet.pdf
IGBT 600V 14A 88W D2PAK datasheet.pdf