Vishay/BCcomponents MBB02070C3329FC100
MBB02070C3329FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3329FC100
Brief Description
RES 33.2 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3329FC100.pdf
Availability of MBB02070C3329FC100
QUANTITY
MBB02070C3329FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3329FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3329FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3329FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3329FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3329FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3329FC100
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
VARISTOR 462V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 470UH SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.200" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 150V 50A 24-SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 500MA AXIAL datasheet.pdf