Vishay/BCcomponents MBB02070C3329FC100
MBB02070C3329FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3329FC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3329FC100.pdf
Availability of MBB02070C3329FC100
QUANTITY
MBB02070C3329FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3329FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3329FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3329FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3329FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3329FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3329FC100
BARRIER STRIP COVER 7POS PRESS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-10 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V CH 1206 datasheet.pdf
4320-0471 CYCLOPS STRIPPING TOOL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf