Vishay/BCcomponents MBB02070C3403DC100
MBB02070C3403DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3403DC100
Brief Description
RES 340K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3403DC100.pdf
Availability of MBB02070C3403DC100
QUANTITY
MBB02070C3403DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3403DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3403DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3403DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3403DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3403DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3403DC100
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONDUCTOR BUSHING datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
POE GIGA-MINIMC, 2TX/LX-SM1310-S datasheet.pdf
PC99 RECTIFIER 28.5X28.5X0.06MM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IGBT 600V 16A 77W DPAK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
FUSE 315MA 250VAC C310T AXIAL datasheet.pdf