Vishay/BCcomponents MBB02070C3608FC100
MBB02070C3608FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3608FC100
Brief Description
RES 3.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3608FC100.pdf
Availability of MBB02070C3608FC100
QUANTITY
MBB02070C3608FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3608FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3608FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3608FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3608FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3608FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3608FC100
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 5% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A TO252-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 30A TO-220ML datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9VC FSC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 340MA 840 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPST-NO SHRT RLLR datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf