Vishay/BCcomponents MBB02070C3658DC100
MBB02070C3658DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3658DC100
Brief Description
RES 3.65 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3658DC100.pdf
Availability of MBB02070C3658DC100
QUANTITY
MBB02070C3658DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3658DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3658DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.65
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3658DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3658DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3658DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3658DC100
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 1.5V 9.0MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONICAL NUT FOR .2S. datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC VCTCXO 698.812334MHZ SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS STRGHT SKT datasheet.pdf