Vishay/BCcomponents MBB02070C3742FRP00
MBB02070C3742FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3742FRP00
Brief Description
RES 37.4K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3742FRP00.pdf
Availability of MBB02070C3742FRP00
QUANTITY
MBB02070C3742FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3742FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3742FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3742FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3742FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3742FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3742FRP00
DEV KIT FOR F040/F041/F042/F043 datasheet.pdf
RELAY SSR 120VAC 5A ZC 4-SIP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W SC74R datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
IC TXRX MULTIPOINT LP 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
15 kV ESD Protected, +2.7 V to +3.6 V Serial Port Transceiver with Green Idle⑩ IC datasheet.pdf