Vishay/BCcomponents MBB02070C3838FRP00
MBB02070C3838FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3838FRP00
Brief Description
RES 3.83 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3838FRP00.pdf
Availability of MBB02070C3838FRP00
QUANTITY
MBB02070C3838FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3838FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3838FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3838FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3838FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3838FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3838FRP00
FIXED IND 4.7UH 210MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD SRL LP 16SOIC datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 20A PCB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 8SIP datasheet.pdf
THERMTRANS SELF-LAM LABEL 1.00 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 470MA 360 MOHM datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK REG LTC3630A datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf