Vishay/BCcomponents MBB02070C3920DRP00
MBB02070C3920DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3920DRP00
Brief Description
RES 392 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3920DRP00.pdf
Availability of MBB02070C3920DRP00
QUANTITY
MBB02070C3920DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3920DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3920DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3920DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3920DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3920DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3920DRP00
RES ARRAY 5 RES 12K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 300A SIZE2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
LINE FILTER 1.3MH 2.2 IDC COIL datasheet.pdf
IC REG BCK 1.05V 0.65A SYNC 6DSB datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf