Vishay/BCcomponents MBB02070C3920FC100
MBB02070C3920FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3920FC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 392 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3920FC100.pdf
Availability of MBB02070C3920FC100
QUANTITY
MBB02070C3920FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3920FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3920FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3920FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3920FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3920FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3920FC100
TRIMMER 100K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
MAGNETIC MOUNT CHROME 3/4" datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 3/4W LEADS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 0.100 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 0.15W 1206 datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf