Vishay/BCcomponents MBB02070C4021FC100
MBB02070C4021FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4021FC100
Brief Description
RES 4.02K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4021FC100.pdf
Availability of MBB02070C4021FC100
QUANTITY
MBB02070C4021FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4021FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4021FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4021FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4021FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4021FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4021FC100
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 40DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS GOLD WW datasheet.pdf
IC MOD QUAD FRAC N PLL 40LFCSP datasheet.pdf
11-PUSHBUTTON PENDANT (30MM) datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf