Vishay/BCcomponents MBB02070C4301FRP00
MBB02070C4301FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4301FRP00
Brief Description
RES 4.3K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4301FRP00.pdf
Availability of MBB02070C4301FRP00
QUANTITY
MBB02070C4301FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4301FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4301FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4301FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4301FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4301FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C4301FRP00
IC MPU/RESET CIRC 2.31V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 50POS SMD datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
OSC 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf