Vishay/BCcomponents MBB02070C4303FC100
MBB02070C4303FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4303FC100
Brief Description
RES 430K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4303FC100.pdf
Availability of MBB02070C4303FC100
QUANTITY
MBB02070C4303FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4303FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4303FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4303FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4303FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4303FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4303FC100
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.0024UF 5% 2500VDC AXI datasheet.pdf