Vishay/BCcomponents MBB02070C4303FRP00
MBB02070C4303FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4303FRP00
Brief Description
RES 430K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4303FRP00.pdf
Availability of MBB02070C4303FRP00
QUANTITY
MBB02070C4303FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4303FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4303FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4303FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4303FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4303FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C4303FRP00
RES SMD 1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
IC BUS XCVR OCTAL 20-SOIC datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M5 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
HDM 9SMPR183F188BOXM G datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf