Vishay/BCcomponents MBB02070C4328FC100
MBB02070C4328FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4328FC100
Brief Description
RES 4.32 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4328FC100.pdf
Availability of MBB02070C4328FC100
QUANTITY
MBB02070C4328FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4328FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4328FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4328FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4328FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4328FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4328FC100
CONN RECEPT 9POS SINGLE TIN datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 170MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX2031 datasheet.pdf
REFLECT ENGINEER GRDE 6"X5YD GRN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2K OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf