Vishay/BCcomponents MBB02070C4329FRP00
MBB02070C4329FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4329FRP00
Brief Description
RES 43.2 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4329FRP00.pdf
Availability of MBB02070C4329FRP00
QUANTITY
MBB02070C4329FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4329FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4329FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4329FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4329FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4329FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C4329FRP00
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED 2.5MM X 7MM VERT GREEN PC MN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 0.8A TO92 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS .250 BLACK datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX GRN 2.3" 8X8 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 255MA 1.9 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf