Vishay/BCcomponents MBB02070C4421DC100
MBB02070C4421DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4421DC100
Brief Description
RES 4.42K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4421DC100.pdf
Availability of MBB02070C4421DC100
QUANTITY
MBB02070C4421DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4421DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4421DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4421DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4421DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4421DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4421DC100
FIXED IND 120NH 200MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PWR 1POS 600V PDB datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf