Vishay/BCcomponents MBB02070C4643DC100
MBB02070C4643DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4643DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 464K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4643DC100.pdf
Availability of MBB02070C4643DC100
QUANTITY
MBB02070C4643DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4643DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4643DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4643DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4643DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4643DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4643DC100
RECT BRIDGE SMD 100V 1A 4P DF-S datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IBUTTON TEMP LOGGER datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 5V datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR INTERFACES datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
MT-RJ WRKST JACK 62.5/125 RED datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.2A AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf