Vishay/BCcomponents MBB02070C4644FCT00
MBB02070C4644FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4644FCT00
Brief Description
RES 4.64M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4644FCT00.pdf
Availability of MBB02070C4644FCT00
QUANTITY
MBB02070C4644FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4644FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4644FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.64M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4644FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4644FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4644FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C4644FCT00
IC ADC 18BIT 2MSPS SAR 48-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP MICA 91PF 2% 500V 1210 datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE B R/A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 10MM datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
POWER QUALITY LOGGER - MEMOBOX datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 28.63636MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf