Vishay/BCcomponents MBB02070C4704FC100
MBB02070C4704FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4704FC100
Brief Description
RES 4.7M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4704FC100.pdf
Availability of MBB02070C4704FC100
QUANTITY
MBB02070C4704FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4704FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4704FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4704FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4704FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4704FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4704FC100
RES 13.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 6S FIN datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
PLASTIC MAG FOR CMS-P1 PLOTTER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf