Vishay/BCcomponents MBB02070C4704FC100
MBB02070C4704FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4704FC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.7M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4704FC100.pdf
Availability of MBB02070C4704FC100
QUANTITY
MBB02070C4704FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4704FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4704FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4704FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4704FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4704FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4704FC100
CAP FILM 3.9UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
SGE1510-2-0300L-500C datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf