Vishay/BCcomponents MBB02070C4752FRP00
MBB02070C4752FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4752FRP00
Brief Description
RES 47.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4752FRP00.pdf
Availability of MBB02070C4752FRP00
QUANTITY
MBB02070C4752FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4752FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4752FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4752FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4752FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4752FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C4752FRP00
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN CAGE SFP+ 2X5 W/LIGHT PIPE datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 3.81MM ANGLE datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 70.656MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
11+11 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf