Vishay/BCcomponents MBB02070C4871DC100
MBB02070C4871DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4871DC100
Brief Description
RES 4.87K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4871DC100.pdf
Availability of MBB02070C4871DC100
QUANTITY
MBB02070C4871DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4871DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4871DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4871DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4871DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4871DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4871DC100
CONN HOUSING 18POS .100" DUAL datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 1% 63VDC AXIAL datasheet.pdf