Vishay/BCcomponents MBB02070C4871FC100
MBB02070C4871FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4871FC100
Brief Description
RES 4.87K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4871FC100.pdf
Availability of MBB02070C4871FC100
QUANTITY
MBB02070C4871FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4871FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4871FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4871FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4871FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4871FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4871FC100
JUMPER-H9992TR/1852BR/X 2" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 3W datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS R/A SOLDER T/H datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS PIN datasheet.pdf