Vishay/BCcomponents MBB02070C5002DC100
MBB02070C5002DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5002DC100
Brief Description
RES 50K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5002DC100.pdf
Availability of MBB02070C5002DC100
QUANTITY
MBB02070C5002DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5002DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5002DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)50k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5002DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5002DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5002DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C5002DC100
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN CABLE FITTING M32 datasheet.pdf
CONN RP-BNC PLUG 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 4SIP datasheet.pdf