Vishay/BCcomponents MBB02070C5490FC100
MBB02070C5490FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5490FC100
Brief Description
RES 549 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5490FC100.pdf
Availability of MBB02070C5490FC100
QUANTITY
MBB02070C5490FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5490FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5490FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)549
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5490FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5490FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5490FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C5490FC100
IC DIGITAL POT 10K 100TP 8SOIC datasheet.pdf
APPLIANCE INLET/CABLE 15A 70C datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 20POS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 40.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOUSING RECEPT datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf