Vishay/BCcomponents MBB02070C5760DRP00
MBB02070C5760DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5760DRP00
Brief Description
RES 576 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5760DRP00.pdf
Availability of MBB02070C5760DRP00
QUANTITY
MBB02070C5760DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5760DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5760DRP00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5760DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5760DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5760DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C5760DRP00
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK STG 4POS TIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
FUSE 250V 5X20 PT RAD TL 5A datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf