Vishay/BCcomponents MBB02070C6000FCT00
MBB02070C6000FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6000FCT00
Brief Description
RES 600 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6000FCT00.pdf
Availability of MBB02070C6000FCT00
QUANTITY
MBB02070C6000FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6000FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6000FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)600
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6000FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6000FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6000FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C6000FCT00
IC SHIFT REG 4STG PAR I/O 16-DIP datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMB datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 390MA 989 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CABLE SKT datasheet.pdf