Vishay/BCcomponents MBB02070C6040DCT00
MBB02070C6040DCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6040DCT00
Brief Description
RES 604 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6040DCT00.pdf
Availability of MBB02070C6040DCT00
QUANTITY
MBB02070C6040DCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6040DCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6040DCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6040DCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6040DCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6040DCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C6040DCT00
CONN HEADER 4POS DL VERT 15GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 120K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS BOX MT PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY HEX 16-POS TOP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 7.2UH 7.8A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256CQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.070 T/H GOLD datasheet.pdf
MLW ILLUM ROCKER BEZEL datasheet.pdf
MICRO 37C S 48" YEL JACKS datasheet.pdf