Vishay/BCcomponents MBB02070C6191FCT00
MBB02070C6191FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6191FCT00
Brief Description
RES 6.19K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6191FCT00.pdf
Availability of MBB02070C6191FCT00
QUANTITY
MBB02070C6191FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6191FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6191FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6191FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6191FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6191FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C6191FCT00
CONN RECEPT RT ANG 100 POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSEM 1.27MM 26POS 3" datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A 8WPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR datasheet.pdf
CAP FILM 45UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf