Vishay/BCcomponents MBB02070C6191FCT00
MBB02070C6191FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6191FCT00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 6.19K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6191FCT00.pdf
Availability of MBB02070C6191FCT00
QUANTITY
MBB02070C6191FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6191FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6191FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6191FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6191FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6191FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C6191FCT00
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP POLYMER 6.8UF 20% 100V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CONN DECOUPLING STRAIN RELIEF 2M datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf