Vishay/BCcomponents MBB02070C6193FRP00
MBB02070C6193FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6193FRP00
Brief Description
RES 619K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6193FRP00.pdf
Availability of MBB02070C6193FRP00
QUANTITY
MBB02070C6193FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6193FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6193FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6193FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6193FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6193FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C6193FRP00
RES SMD 430 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPEA 33POS datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf