Vishay/BCcomponents MBB02070C6491FC100
MBB02070C6491FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6491FC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 6.49K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6491FC100.pdf
Availability of MBB02070C6491FC100
QUANTITY
MBB02070C6491FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6491FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6491FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6491FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6491FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6491FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C6491FC100
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 25VC SOT23 datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT YAGI 6ELEM 450-470MHZ BLACK datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
27+27 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 545MA 420 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 275VWM 445VC SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
470UF 16V 8X11,5 datasheet.pdf