Vishay/BCcomponents MBB02070C6800FRP00
MBB02070C6800FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6800FRP00
Brief Description
RES 680 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6800FRP00.pdf
Availability of MBB02070C6800FRP00
QUANTITY
MBB02070C6800FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6800FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6800FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6800FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6800FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6800FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C6800FRP00
CONN EDGE DUAL .125 DIP 56POS datasheet.pdf
ACCY SLEEVE INSULATED 24/26AWG datasheet.pdf
SW KEYLOCK SP5T 9MM RT ANGLE 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 16MSOP datasheet.pdf
CAP TRIMMER 4.5-20PF 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf