Vishay/BCcomponents MBB02070C6814FC100
MBB02070C6814FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6814FC100
Brief Description
RES 6.81M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6814FC100.pdf
Availability of MBB02070C6814FC100
QUANTITY
MBB02070C6814FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6814FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6814FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.81M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6814FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6814FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6814FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C6814FC100
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.2W AB 20TSSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 250MA 125VAC AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-SOCKET 4M datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN NUMERIC 0.39" datasheet.pdf
RES 499 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
JFET N-CH 0.1W USM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf