Vishay/BCcomponents MBB02070C7159FC100
MBB02070C7159FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C7159FC100
Brief Description
RES 71.5 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C7159FC100.pdf
Availability of MBB02070C7159FC100
QUANTITY
MBB02070C7159FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C7159FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C7159FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C7159FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C7159FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C7159FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C7159FC100
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC PGA 24BIT LN 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM3354-4.1 datasheet.pdf
MOD IGBT SIXPACK RBSOA 1200V E1 datasheet.pdf
GDT 420V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RF TXRX 915MHZ FLEXRF U.FL datasheet.pdf
IC TXRX MULT PT RS485/422 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf