Vishay/BCcomponents MBB02070C7682FRP00
MBB02070C7682FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C7682FRP00
Brief Description
RES 76.8K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C7682FRP00.pdf
Availability of MBB02070C7682FRP00
QUANTITY
MBB02070C7682FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C7682FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C7682FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C7682FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C7682FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C7682FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C7682FRP00
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CONVERTER DC-DC 10W 8-SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 47A TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT GRN ME 16 datasheet.pdf