Vishay/BCcomponents MBB02070C8204FRP00
MBB02070C8204FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C8204FRP00
Brief Description
RES 8.2M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C8204FRP00.pdf
Availability of MBB02070C8204FRP00
QUANTITY
MBB02070C8204FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C8204FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C8204FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C8204FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C8204FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C8204FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C8204FRP00
RES 0.3 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT 2.5MSPS 36SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 10POS STR 24V datasheet.pdf
LATCHING 2POS ORANGE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 1.1KVAC SCREW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MICRF229 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 4V SMD datasheet.pdf