Vishay/BCcomponents MBB02070D1212DC100
MBB02070D1212DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D1212DC100
Brief Description
RES 12.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D1212DC100.pdf
Availability of MBB02070D1212DC100
QUANTITY
MBB02070D1212DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D1212DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D1212DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D1212DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D1212DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D1212DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D1212DC100
RES 25 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM RING NON INS 2AWG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 10NS 176TQFP datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 18V 10A datasheet.pdf