Vishay/BCcomponents MBB02070D1501DC100
MBB02070D1501DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D1501DC100
Brief Description
RES 1.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D1501DC100.pdf
Availability of MBB02070D1501DC100
QUANTITY
MBB02070D1501DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D1501DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D1501DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D1501DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D1501DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D1501DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D1501DC100
RES 7.5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.7KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 3A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf