Vishay/BCcomponents MBB02070D1561DC100
MBB02070D1561DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D1561DC100
Brief Description
RES 1.56K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D1561DC100.pdf
Availability of MBB02070D1561DC100
QUANTITY
MBB02070D1561DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D1561DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D1561DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.56k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D1561DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D1561DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D1561DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D1561DC100
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5 datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC DVR HI SIDE DUAL 600V 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.58K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf