Vishay/BCcomponents MBB02070D1603DC100
MBB02070D1603DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D1603DC100
Brief Description
RES 160K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D1603DC100.pdf
Availability of MBB02070D1603DC100
QUANTITY
MBB02070D1603DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D1603DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D1603DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)160k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D1603DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D1603DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D1603DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D1603DC100
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 14TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 3A CPH3 datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DOUBLE M30 LONG PW 5M PNP NO datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf