Vishay/BCcomponents MBB02070D1913DC100
MBB02070D1913DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D1913DC100
Brief Description
RES 191K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D1913DC100.pdf
Availability of MBB02070D1913DC100
QUANTITY
MBB02070D1913DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D1913DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D1913DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D1913DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D1913DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D1913DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D1913DC100
IDC CABLE - AKC10B/AE10G/APK10B datasheet.pdf
IC INTERFACE ENHANCED SER 20PLCC datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
T-COUPLE K L=65MM 4M FLANGE datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" SNGL ROW datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf