Vishay/BCcomponents MBB02070D2202DC100
MBB02070D2202DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D2202DC100
Brief Description
RES 22K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D2202DC100.pdf
Availability of MBB02070D2202DC100
QUANTITY
MBB02070D2202DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D2202DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D2202DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D2202DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D2202DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D2202DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D2202DC100
RES 357K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO SW MATRIX 12X9 28SSOP datasheet.pdf
XFRMR ADSL FOR GLOBESPAN CPE CHP datasheet.pdf
FIXED IND 32UH 6.6A 25 MOHM TH datasheet.pdf
KIT EVAL SERDESUB-16OVT datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf